ВКурсі.ком у мережі "ВКонтакте"

Шановні користувачі, відтепер ви маєте можливість доєднатися до сторінки ВКурсі.ком на сайті «ВКонтакте». Адреса групи:

vk.com/vkursicom

У підписці з'являтиметься інформація технічного характеру і поточні новини проекту. В секторі відео регулярно поновлюватиметься підбірка матеріалів на тематику блогових мереж, їх актуальності та перспектив розвитку.

33 коментарі

Костянтин Левін
А навіщо це?
Святослав Вишинський
Для того, щоб користувачі, зареєстровані «В Контакте», отримали додаткове джерело інформації про проект (за принципом «друзі друзів»), а також могли більш ефективно комунікувати одне з одним. Для незареєстрованих користувачів це можливість альтернативним шляхом зв'язатись із проектом, etc.
Олександр Маслак
краще б збільшили кількість можливих запрошень:)
Святослав Вишинський
Кількість можливих запрошень залежить від активності дописувачів та їхнього рейтингу. Однак у випадку явної «недостачі» — і великого бажання запросити нових хороших авторів — можна звертатись до координаторів проекту, які обов'язково допоможуть. Інтеракція користувачів вітається.
Тетяна Логвиненко
незареєстровані користувачі можуть написати адмінові листа.
Костянтин Левін
Бачу, що не тільки я не зрозумів цього кроку, тож все таки запитаю ще. Не дуже розумію про «елітарність» чи «неелітарність», але ось це:
.
формування особистих контактів між дописувачами за межами блогового дискурсу
.
А навіщо на Вкурсі монтувався сервіс приватних повідомлень? Щоб замість нього користуватися вконтактє?
Андрій Волошин
Хоч це додасть популярності ресурсу, але таких підхід вносить елемент легкодоступності та егалітаризму та руйнує елітарність
Святослав Вишинський
Що саме руйнує «елітарність»? Група має перш за все комунікативне (формування особистих контактів між дописувачами за межами блогового дискурсу) та інформативне (публікація новин проекту, а також побіжної інформації, яка до проекту прямого відношення не має) призначення. Із правилами ВКурсі.ком щодо формування авторської аудиторії це не перетинається.
Андрій Волошин
Руйнує хоча б це

Для того, щоб стати блогером в професійній мережі Vkursi.com, скидайте мені або Святославу ваш і-мейл у приват.

Тобто тепер тут кожен бажаючий може завести акаунт.
Раніше це було не так легко.

До речі, ще одна з анти-егалітарних рис цього ресурсу — це неможливість коментувати для незареєстрованих користувачів. З одного боку це погано — бо менше контенту, але з іншого добре — бо так треба для самої концепції, ну і банальний захист від спаму та різних низькопробних коментів.
Тетяна Логвиненко
+1 до кожного бажаючого.
навіщо тоді взагалі процедура запрошення?
Святослав Вишинський
Я думаю, що Андрій Круглашов мав на увазі саме тих людей, яких він персонально запросив зі свого списку контактів. Тобто в групу було запрошено тільки тих, хто вже є дописувачем проекту, або тих, кого наявні дописувачі вже запросили або планують запросити — дуже персонально. Тобто незнайомі люди на ВКурсі.ком de facto виключаються. До прикладу, коли ВКурсі.ком ще не існувало і йому передував менший блоговий проект, до адміністрації звертались декілька авторів з проханням їх зареєструвати. Адміністрація пішла їм на зустріч, але спершу провівши кропітку роботу верифікації особи тих людей, які написали на e-mail — як через реальне коло знайомств, так і через соціальні мережі, де через спільних знайомих було підтверджено автентичність авторів листів — як і самих листів у відповідях верифікованих авторів. Ніхто не зацікавлений розривати ланцюг комунікації, оскільки він є запорукою конструктивного спілкування. З іншого боку, участь у групі не відкриває шляху до участі в самому проекті, а тільки спрощує отримання тих чи інших номінальних відомостей про нього. Щодо зовнішнього коментування — це правило, яке сформувалось на досвіді стартового проекту та роботи з деякими іншими ресурсами, на яких анонімність коментарів себе цілковито дискредитувала. Це одна із ключових вад блогових мереж, яку на ВКурсі.ком було вирішено викорінити зі старту — навіть на перших порах жертвуючи зменшенням контенту (що, однак, означало його якісне зростання).
Тетяна Логвиненко
чомму не можна організувати «отримання тих чи інших номінальних відомостей» про ресурс, зробивши на ньому окремий розділ?
ну і знову ж таки, лишити адресу, на яку усі зацікавлені можуть писати листи із проханнями отримати інвайт.
імхо, елітарний проект має бути самодостатнім. для користування елітарним проектом має бути досить самого проекту.
Святослав Вишинський
Користувачі можуть отримувати новини та номінальні відомості про проект там, де їм це може бути найбільш зручно, а також там, де новини та відомості матимуть в окремих випадках більшу ефективність. До прикладу, окремі незареєстровані читачі ВКурсі.ком знайомляться з його оновленнями через rss-інформери, оскільки це економить їх час. Аналогічним чином для ряду користувачів, у т.ч. незареєстрованих у мережі, більш оперативним джерелом може бути стрічка оновлень «В Контакте» тощо. Непотрібно в усьому обмежуватись строгими каналами, розумна диверсифікація цілком нормальне явище. Зрештою, відомості про щось передбачають частковий вихід за межі «чогось», так як самототожних речей у феноменальному світі не існує. Щодо «придатності» до участі — в інших відповідях було підкреслено про принцип «друзі друзів», тобто «придатність» оцінює безпосередньо той, хто запрошує до участі, виходячи з власного знання запрошеної особи. Сторонні персони можуть реєструватись тільки в разі, якщо їхня особа підтверджена в тому строгому порядку, як це було описано в коментарях нижче.
Ігор Гамаль
1)Ні, зареєструється тільки та людина, яка буде цікава для спільоти.
2)В нас немає можливості коментувати незареєстрованим користувачам
Тетяна Логвиненко
перепрошую, а як саме адмінгрупа визначатиме ступінь «придатності» людини для участі у проекті? тим паче через Вконтакті, де зазвичай народ вішає фотки і сидить у applications?
Тетяна Логвиненко
ще можна завести ЖЖ, Фейсбук, МайСпейс і Твіттер. усі розмови монтувати у ролики і викладати на Ютуб.
на мій погляд, ресурс виросте і сам собою за рахунок особистих контактів користувачів.
а якщо він виходить у Вконтакте, його елітарність знижується відразу на кілька порядків.
Андрій Волошин
«формування особистих контактів між дописувачами за межами блогового дискурсу»

Це можна виводить користувачів З цього ресурсу, виводить як відвідуваємість так і контект.
Звісно це не зашкодить суттєво, але особисті контакти можуть прекрасно формуватись і тут.
Ігор Гамаль
Процедура запрошення необхідна для визначення, перевірки особи, яка реєструється. Якщо людина надсилає запрошення, вона виступає гарантом в даному питанні. Так ми можемо підтримувати «якість».

Але це зовсім не означає, що якщо до нас захочуть доєднатися ті чи інші люди, які немають друзів чи знайомих з членства спільноти, то ми повинні їх ігнорувати. Це в сою чергу не говорить про те, що ми будемо реєструвати всіх «без відбору».

Вже зараз в нашій спільноті є декілька доволі активних користувачів, яких зацікавила спільнота і вони нам відписали.
Костянтин Левін
Чи не достатньо для цього на сторінці vkursi.com/page/about/ вказати адресу, на яку можна надсилати прохання про реєстрацію?
Ігор Гамаль
Можливо достатньо, можливо ні… Ми ж в свою чергу, будемо робити все можливе, щоб про спільноту взнало якомога більше людей.
Костянтин Левін
Я перепрошую, але коли (див. перший комент до цього посту) я питав навіщо була відкрита група вконтакті, я хотів отримати адекватну відповідь. Можна ж було зразу відповісти — «робити все можливе, щоб про спільноту взнало якомога більше людей», «Наразі ця група — засіб популяризації проетку» а не писати про, нібито, додаткові можливості для зареєстрованих користувачів?
Тобто, або адміністрація тільки-но усвідомила для чого вона створила групу, або, чомусь, спочатку говорила неправду.
Ігор Гамаль
«У групі з'являтиметься інформація технічного характеру і поточні новини проекту. В секторі відео регулярно поновлюватиметься підбірка матеріалів на тематику блогових мереж, їх актуальності та перспектив розвитку.»

Для активних користувачів «вконтактє» це дасть свою зручність.
Святослав Вишинський
Модератори вже міркували на цей рахунок, а саме щодо створення форми для реєстраційного запиту. Однак у такому випадку цього недостатньо, оскільки без наявності необхідного ланцюга «друзі друзів» верифікувати особу автора листа буде практично неможливо, а тому стає питання в конструктиві такої гіпотетичної форми. Соціальна мережа, натомість, дозволяє в окремих випадках особу верифікувати в разі підтвердження її «справжньості» іншими друзями, особа яких для адміністрації безсумнівна. Тобто це інструмент, котрий спрощує ряд позицій за умови його використання згідно строгої методології без виключень.

Щодо неформального спілкування: це прерогатива соціальних мереж, тоді блогосфери мають дещо іншу специфіку. Звичайно, всі проекти мають ті чи інші стандартні набори функцій, однак практика показує, що універсальних речей не буває і ряд функцій, до прикладу, «В Контакте» (сервіс заміток і обговорень у групах) не отримують належного розвитку, як і навпаки — спроби рівноцінно соціалізувати «LiveJournal» також приречені на невдачу, оскільки в останньому основний акцент на контент, а не персону. Щодо ВКурсі.ком — спроба його надміру соціалізувати (що передбачає зростання неформально-ігрової складової) навряд чи позитивно скажеться на основній суті проекту — авторських дописах та конструктивних дискусіях.
Костянтин Левін
Дякую за відповідь. У випадку, якщо мета групи — «засіб популяризації проетку», то все зрозуміло. Мені особисто не подобається така реалізація, але то вже моя приватна думка. Головне — ЗРОЗУМІЛО для чого це створено.
Мене наразі хвилює інше — чи адміністрація усвідомлює мотиви своїх дій постфактум, чи вважає, що відкривати справжні мотиви можна лише під певним тиском з боку користувачів?
Ігор Гамаль
«Мене наразі хвилює інше — чи адміністрація усвідомлює мотиви своїх дій постфактум, чи вважає, що відкривати справжні мотиви можна лише під певним тиском з боку користувачів?»
Тобто, варіант, що група робилась і для зручності навіть не обговорюється? :)
Ех, ця теорія змов… :)
Святослав Вишинський
Якщо ти перечитаєш мою відповідь на твоє перше запитання, то не побачиш ніякої суперечності: «отримали додаткове джерело інформації про проект» — при бажанні це можна назвати словом «популяризація», користуючись його визначальним латинським значенням, тобто «оприлюднення». Однак особисто я це слово не люблю і не вживаю його, хоча інші координатори проекту, не вкладаючи в нього негативний сенс, можуть ним послуговуватись — здається, це демократично. Причина, чому цим словом не послуговуюсь я, полягає в тому, що проект не є відкритим, як і запрошення в групу були вибірковими, а тому, на мою думку, слово «популяризація» є перебільшеним. Якби метою групи і проекту була максимальна «популяризація» в негативному сенсі цього слова, тоді не стояло би питання про відкритість/закритість проекту та коментування, etc. Непотрібно в усіх діях адміністрації вбачати «підвохи», тенденційно чи надкритично трактуючи кожне слово.
Костянтин Левін
«отримали додаткове джерело інформації про проект» — при бажанні це можна назвати словом «популяризація»
.
Погоджуюся, я напевно не зовсім правильно спочатку зрозумів твою відповідь. Те, що я не є користувачем Вконтакті, напевно теж долося взнаки.
Дякую всім адмінам за роз'яснення своєї позиції.
Андрій Круглашов
Завжди раді допомогти!
До речі, популяризація — спільна справа! Тому давайте ділитися стратегічними міркуваннями!
Анна Пелех
Я, на разі, як людина яка перший день на цьому ресурсі, і яка вже використала усі 3 своїх запрошення, і яка знає багато цікавих людей, яким би тут сподобалося… Пропоную, людям, які є з свого регіону в кількості 1-2 людини, давати більше запрошень… хоча б по 5 на старт…
Зі свого міста я тут поки одна, але це поки…
Андрій Круглашов
Дорогі друзі! Група лише для розширення. Запрошуються в неї тільки ті, кого ми (всі блоггери) (з особистих контактів та досвіду) вважаємо гідними.
Я, наприклад, запрошував в групу лише тих, хто може гідно влитися в наш колектив. Прошу вибачити мене, якщо я помилився з кимось. Наразі ця група — засіб популяризації проетку.
Попасти дійсно не так легко і зараз. Я написав «скидайте мені або Святу» не тому, що ми готові запросити кого-завгодно!
Радий, що тут розгорнулося обговорення.
Давайте й далі ділитися думками.
коментар було видалено
Андрій Круглашов
А щодо кількості запрошень, можливо їх дійсно потрібно збільшити.

«Я думаю, що Андрій Круглашов мав на увазі саме тих людей, яких він персонально запросив зі свого списку контактів»

Свят правильно інтерпретував мій крок. Сподіваюсь, ці люди у разі згоди Вас не розчарують.

Ще раз повторю. Группа не децентралізовує, оскільки створена для поповнення й існує лише для зручності. Невикористання потенціалу соц. мереж — неприпустимий снобізм :)
Зараз я бачу в ній первний коридор, перебування в якому не означає автоматично входження в простір вкурсі.ком.
Ірина Голуб
Перечитала всю дискусію, і в мене склалося таке враження, ніби окремі дописувачі ВКурсі «вгризаються» у свій клаптик життєвого простору на сайті і в жодному випадку не погоджуються з кимось його ділити.
«Невикористання потенціалу соц. мереж — неприпустимий снобізм :)» — абсолютно згідна. З тим самим успіхом можемо одноголосно постановити, що наразі уся передова культурна еліта вже є зареєстрованою на ВКурсі, тож пора взагалі ліквідовувати функцію запрошень.
Окрім того, цілковито погоджуюся з паном Вишинським на рахунок того, що «Система ВКурсі.ком наразі ефективно саморегулюється через голосування: негативні пости зникають зі стартової сторінки, негативні автори втрачають можливість публікувати пости, доки їх рейтинг не зросте» (http://v-vakulenko-k.vkursi.com/1240.html), тому серйозна загроза для «елітарності» проекту, навіть у випадку прикрої помилки щодо окремого запрошеного, навряд чи виникне.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте